reklam

Düş

Tarih: 3 Haziran 2010Kategori: GenelYorum Yok

Düş’ün…
Düş’ün ki…
Düş’ebil…
Düş’ki…
Düş’leyebil…
…Düş’leyebil ki…
Düş ol…
Düş’üşlerinden, düş yaratan ben…
Düş’ündürtme düş’tüklerinle…
Düş’tüm düş peşine…
Düş peşime !

Devamını Oku »

Otuz iyidir çünkü…

Tarih: 2 Haziran 2010Kategori: GenelYorum Yok

Çünkü, yirmiler bitmiştir. Ne yapacağını bilememenin, rüzgarlara kapılıp kendini… tanımadığın kıyılarda bulmanın, o kıyılardan tekrar kendine dönmeye çalışmanın yaşları yirmiler, nihayete ermiştir.
Başka başka adamların ve kadınların peşinden kendinden epey uzaklara gidip, sonra o tanımadığın yerlerden kendine dönmeye çalışmadın mı?

Çünkü, artık çocuk değilsin. Çocuk kalmak üzerine yapılan edebiyatları koy bir kenara, hepsi saçmadır aslında. Büyümek iyidir. Çocuklar insana yakışmayacak kadar acımasız olabilirler. Çocuklar insanlara hak etmedikleri merhametleri gösterebilirler. Çocuklukla ilgili bir tek “şaşırmak yeteneğini” alabilirsin yanına. Almalısın, becerebilirsen mutlaka!
Çocuk sanıp seni aslında hiç de çocukça olmayan cümlelerini gürültüye getirmediler mi? Şimdi sen de “büyüklerin” arasındasın, sözlerinle onların ağırlığındasın.

Çünkü gövdenin bir rahiyası var artık; yaşadıklarından dolayı ağır ağır birikmiş. Uçuşamayacak kadar ağırsın şimdi. Kendini kaldırıp oradan oraya koymak istediğinde bunu nasıl yapacağını öğrenmiş olduğun için hafif.
Çakılıp kaldığın zamanlarda nereye, nasıl gidileceğini, varılacağını bilmediğin için donup kalmadın mı kendinin karanlıklarında? Şimdi sen kedine alışıksın. Dibe vuran hallerine, sonra nasıl çıktığına alışıksın. Şimdi artık sen kendinin düşmüş ve kalkmış hallerine tanıksın.

Ömrün en güzel yerindesin. Gençliğin tatlılığıyla ihtiyarlamanın bilgeliği arasındaki en tepedeki noktada duruyorsun. İster yine uçuşur ister beğendiğin yerde durursun.Şimdi sen büyük yolculuklara hiç korkmadan çıkabilirsin. Şimdi sen tam kendine göresin.

Devamını Oku »

Durmak yok satışa devam !

Tarih: 2 Haziran 2010Kategori: GenelYorum Yok

Başbakan medya aracılığıyla açıklama yapmış; “Krizden kurtulmak için yerli malı kullanın!” * * * Ben de dedim ki amenna, başbakanımız doğru söylemiş… Başbakanı cepten arayıp tebrik edeyim dedim…Meğerse Turkcell’in bir kısmına el koyup, Finliler’e Ruslar’a satmışlar… Telsim’den arayayım dedim…El koyup İngilizler’e satmışlar… AVEA’dan arayayım dedim…Lübnanlı’ya satmışlar… Ev telefonundan arayayım dedim…Araplar’a satmışlar… E bari internetten e-posta yollayayım, maksat yerli malı kullanmak olsun…O da Araplar’a gitmiş… Ne diyelim… Arab…Sen bizi kurtar Ya Rab… * * * Bari dedim bineyim otomobile, başbakanın yanına gidip öyle tebrik edeyim… Uzun yola çıkma dan önce araç muayenesi yaptırayım dedim…Araç muayene işlerini Alman’a vermişler… Sigortasını yaptırayım dedim…Başak Sigorta’yı Fransa’ya vermişler… Benzin alayım desem…Zaten direk Irak’a dolaylı olarak ABD’ye gidecek param… Ondan da vazgeçtim… * * * Madem dedim, başbakanı yerli malı kullanma sevdasından dolayı tebrik edemedik..E bari gidip bir bankadan kredi çekeyim de yüzde yüz Türk sermayelibir iş kurayım… Maksat, başbakanın gözüne girmek… TEB’e gittim, Fransızlar kapmış…Deniz Bank’a gittim Danimarkalılar almış…Oyak Bank’a gittim, Hollandalı oturuyor patron koltuğunda…Finans Bank’ı da vermişiz Yunan’a… Hani, Türk Bankası olduğu için Ziraat Bankası’nın Atina’da şubeaçmasına izin vermeyen Yunanistan… Ama Allah’ı var sayın başbakanımızın, Garanti Bankası’nın hepsinideğil sadece yarısını vermişiz Amerikalılar’a…Valla tebrikler… * * * Dedim ki kendi kendime, bu da olmadı, en iyisi mi açayım bir radyoyuda kafamı dinleyeyim… Açtım… Süper FM…Kanadalı’ya satmışlar… * * * Valla nasıl olur bu iş dedim kendi kendime… Ne var ne yok elin ecnebisi kapmış… Cep delik tava delik… Nokta nokta nokta üstelik… * * * Hemen bir 70′lik rakı açtım büyüğünden… Hani Türk içkisi ya. O bakımdan.Efkar dağıtmak için… Onu da Amerikalılar’a satmışlar meğerse… * * * Bir tek kömür madenlerini satmamışlar…Seçim zamanlarında işe yarıyor çünkü… Demokraside devrim yaptık ya hani… Kömür demokrasi düzenine geçirdik ülkemizi… O bakımdan… * * * Hadi bakalım… Durmak yok yola devam…

Devamını Oku »

Sayfalar

Kategori

Son Yorumlar

© Ahmet Güven TIN 2019 | Tema: Bidusun